Poslanec Cagala vyrába víno pod zemou

Tlačiť E-mail
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce 
Napísal tv   
Utorok, 15. jún 2004
Milan CagalaV pivnici v hĺbke štyri metre pod zemou vyrába víno poslanec za HZDS Milan Cagala. Tvrdí, že ho dorába len pre vlastnú potrebu, rodinu a priateľov. V malej vinici v Novom Meste nad Váhom pestuje poslanec hrozno, z ktorého produkuje kvalitné biele chardonnay. Hroznovú š?avu nakupuje aj od svojich priateľov - vinárov, víno však vyrába sám vo svojej pivnici.

Cagalovo víno nepozná chémiu, iba čistotu, tmu a stálu teplotu. Poslanec sa preto zúčastňuje na vinárskych sú?ažiach. Naposledy to bolo tento rok v Budmericiach, kde jeho biely sauvignon získal zlatú medailu. Najväčším ocenením je však pre neho uznanie jeho priateľov - odborníkov, ktorí sa vínu venujú už niekoľko desa?ročí.

Zlatý mok z pivnice poslanca Cagalu ochutnali okrem predsedu HZDS Vladimíra Mečiara, ktorý tento druh alkoholu neobľubuje, asi všetci jeho stranícki kolegovia. Nepohrdol ním ani súčasný predseda Národnej rady SR, ľavicový demokrat Jozef Migaš.

Vinár Cagala považuje svoj produkt za dobrý darček a vždy ho daruje v špeciálnej fľaši s jeho menom a venovaním. Vinársku rodinnú tradíciu by podľa svojho vyjadrenia rád ďalej odovzdal svojim synom a vnukom. Výrobu vína považuje za koníček, v žiadnom prípade nie za obchod. Ako zdôrazňuje, víno robí z lásky a pre kvalitu. Najstarší ročník v jeho pivnici je víno z roku 1983, ktoré získal na dražbe. A hoci je víno jeho favoritom, sem-tam si "na posilnenie" dá aj pohárik domácej slivovice alebo hruškovice.


Diskusia (0)
 
< Predchádzajúci   Ďalší >
Advertisement