Vinič pestujeme už štyritisíc rokov

Tlačiť E-mail
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce 
Napísal tv   
Utorok, 1. jún 2004
VinohradPodľa zástupcov koordinačného centra pre zriaďovanie koridorov cestovného ruchu si v tomto jubilejnom roku pripomíname údajne 7500 rokov od príchodu prvých roľníkov na naše územie od Čierneho mora a 4. tisícročie od začiatku pestovania viniča vo svete i v Európe.

Pri tejto príležitosti vrcholili prípravy na Gazdovský, vinohradnícky a remeselnícky jarmok na Kamenínskej vínnej ceste, kde sa stretávajú delty štyroch transeurópskych vínnych magistrál a križuje pä? koridorov európskeho prírodného a kultúrneho dedičstva. Súčas?ou osláv dvoch unikátnych výročí bude napríklad vítanie leta na Ostrove lásky v Kameníne, zapálenie svätojánskych ohňov de?mi a mládežou vidieka, ale aj oslavy 25. výročia vybudovania Severoamerickej plochy v zelenej živej mape sveta v Arboréte Tesárske Mlyňany.

Pripomeňme, že projekt Kamenínskej vínnej cesty sa realizuje podľa overenej stratégie rozvoja cestovného ruchu v USA a rešpektuje základné kritériá Medzinárodného združenia európskych vínnych ciest. Jeho princípy vyplývajú z Globálneho kódexu etiky CR, ktorý prijala Svetová organizácia cestovného ruchu (WTO) na Valnom zhromaždení v Santiagu de Chile 1. októbra 1999.

Diskusia (0)
 
< Predchádzajúci   Ďalší >
Advertisement