Vinohrady ustupujú bytovej výstavbe

Tlačiť E-mail
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce 
Napísal tv   
Utorok, 15. jún 2004
VinohradObčianske združenie Malokarpatská vínna cesta (MVC) svojimi regionálnymi prezentáciami doma aj v okolitých krajinách dostáva v posledných rokoch čoraz viac praktickú podobu vidieckeho turizmu. Prejavuje sa to vo forme rôznych podujatí, v rozširovaní a skvalitňovaní gastronomických aj ubytovacích zariadení či športových stredísk.

"Sústreďujeme sa na podmienky nášho regiónu, chceme nadviaza? najmä na tradície vinohradníctva a remesiel," uviedol na tlačovej besede predseda Združenia miest a obcí malokarpatského regiónu Ivan Pessel. Stretnutie s novinármi sa uskutočnilo v stánku Malokarpatského regiónu v bratislavskej Inchebe, kde sa vo štvrtok 17. januára začal veľtrh cestovného ruchu Slovakiatour.

Pessela, aj iných členov samosprávy a vinohradníkov mrzí, že región stráca charakteristický krajinotvorný prvok, keď vinohrady ustupujú bytovej výstavbe. Najkritickejšie je to v obci Limbach, kde podľa tamojšieho starostu Vladimíra Hrašnu za posledné tri roky sa postavilo viac bytov ako za predchádzajúcich pätnás?. Preto iniciujú zastavenie výstavby.

Aj Pezinok má záujem zachova? existujúce vinohrady a jeho združenie vinárov a vinohradníkov spolu s komisiou Mestského úradu pripravuje všeobecné záväzné nariadenie na využívanie a rozvoj vinohradov.


Diskusia (0)
 
< Predchádzajúci   Ďalší >
Advertisement